Czym jest moda???

Moda-to nie trend, który aktualnie obowiązuję, to wiedza, dzięki, której wydobędziesz swój własny styl oraz okażesz swoją indywidualność. To nie tylko ubrania, ale i makijaż, fryzura styl bycia, który pokazujesz na co dzień. To pokazanie siebie, bez konieczności mówienia 💚❤️💛

Wydaję się, że temat został, już przerobiony przez wszystkich na różne sposoby, to co miało już zostać napisane i powiedziane już padło. Wszyscy znani projektancki mody dawali liczne wywiady na ten temat, czym dla nich jest moda.

Chodź, wydaje się, że ciężko w tym temacie odnaleźć coś nowego, zawsze warto przedstawić swój punkt widzenia. Dla wielu z Nas nie znaczy ona nic więcej niż noszenie oryginalnych rzeczy oraz kupowanie tego, co po prostu aktualnie jest na topie. Oglądamy liczne programy, w których to styliści pokazują nam jak dobierać barwy kolorów do swojej karnacji oraz ubrania do typu sylwetki. Dobieramy fryzury do kształtu naszej twarzy oraz makijaż.

Zakładamy konkretne ubrania do danej sytuacji, w której się znajdujemy. Wyśmiewamy to, co kiedyś było modne oraz ludzi, którzy podążają za nią bez względu na cenę tego, czy dobrze wyglądają w danej rzeczy. Świat się zmienia, ciągle zmieniamy swoje poglądy dotyczące tego tematu. To co miesiąc temu było na czasie, już skończyło swoje życie. Potrafimy szydzić z ludzi, którzy według nas się spełniania standardów pod względem obowiązujących trenów. Ludzie, często odrzucają ja w całości, ubierając luźne, za duże ubrania o nie zbyt wyraźnych kolorach, by w ten sposób za manifestować inny, że ubrania wcale nie są ważne, a to, kim jesteśmy i co chcemy pokazać światu. Pokazując, w ten sposób swój sprzeciw. Nie zauważamy tego najważniejszego.

Pomimo, że nie śledzisz najnowszych trendów w tym dziale, przecież kupujesz gdzieś ubrania, nie ma zbytniej różnicy, czy są one modne, czy są markowe, drogie czy tanie. Ktoś musiała wymyślić daną, rzecz, musiała ją za projektować oraz wykonywać i w rezultacie ktoś ja kupił. Jeżeli to uczyniłeś, musiałeś stwierdzić, że wyglądasz w niej dobrze, bądź przykula cię cena albo logo chodź produkt, nie koniecznie cię satysfakcjonuje. Pomimo tego, jak uciekamy od tego, aby nie interesować się, tym temat on jest obecny codziennie wokół nas. Nie można więc krytykować wszystkich wokół, że nie mają ubrań z najnowszej kolekcji, ale i w drugą stronę nie możemy krytykować ludzi, którzy interesują się nią i zakładają ubrania, których my nie mamy odwagi założyć. Zawsze są dwie strony medalu. Czym dla mnie jest moda? Składa się na nią parę faktów.

Cztery pory roku

Uważam, że moda od zawsze dzieli się na te kategorie. W zależności od pory roku zakładamy różne barwy oraz ubrania, które przypisane są do konkretnej pory roku. Wyobraźcie sobie założyć japonki w zimie ? Oczywiście, że nie. To dzięki modzie wiemy, kiedy i co zakładać.

Ubrania mają niezwykłą moc, kiedy przychodzi wiosna, tak bardzo pragniesz świeżość w swojej szafie, lekkich zwiewnych sukienek o pastelowych kolorach. Marzysz aż w końcu pierwsze promienie słońca pozwolą ci na nosze kurtek jeansowych oraz zamszowych ramonesek. Zakładasz plisowane bardzo długie spódnice, wszystko jest delikatne, print znajdujący się na ubraniach jest w kwiaty lub z delikatnym napisem. Czekasz z utęsknieniem na złożenie szpilek oraz adidasów lub trampek. Zmienisz fryzurę, ścinasz włosy lub je regenerujesz, chcesz poczuć się lepiej oraz zmieniasz swój wizerunek. Zauważ, że dobrze dobrane ubrania pozwala ci o wile więcej, jeżeli wyglądasz dobrze i czujesz się wyjątkowo w tym, co nosisz, twoje poczuci wartości wzrasta, potrafisz przekonać innych do swoich racji.

A później oczekujesz już tylko lata, wtedy gdy świeci intensywnie słonce, dzień staje się dłuższy a noc krótsza. Możesz godzinami spacerować po plaży, czy zdobywać nowe szczyty w górach albo po prostu wracasz na wieś i cieszysz się z przyrody. I w każdym z tych miejsc potrzebujesz innego obuwia, innych ubrań. Logiczne jest to, że w klapach nie wejdziesz na szczyt, a w traperach nie będziesz chodzić nad morzem. I im bardziej chcesz uciec i być tak bardzo przeciwny modzie i noszeniu ubrań i tak je, kupujesz. Czekasz, tylko aby założyć sandały do długiej białej ażurowej sukienki.

Po gorący lecie przychodzi ukochana jesień. I wtedy właśnie liście odpadają delikatnie z drzew. Rządzą przepiękne kolory żółci, rudości i brązów. Kawa o tej porze smakuję najlepiej, spacerujesz w parku, po pijąc ja w botkach na obsadzie, czarnych spodniach i długim trenczu lub kardiganie. Łapiesz ostanie promienie słońca przed zimą.

A gdy spadnie śnieg, wkładasz ciepły płaszcz i grube swetry. Oczekujesz świąt, chcesz wyglądać dobrze.

Czekasz na kolekcję sylwestrową. I nadchodzi czas karnawału, rządzą cekiny, wszystko się błyszczy albo jest stonowane, czernie, czerwienie, bordo, złoto i srebro, to idealna gama kolorów na ten czas. Przy wigilijnym stole wszyscy jesteśmy eleganccy, zakładamy ciemne lub we wzory rajstopy oraz eleganckie sukienki lub koszulę w zestawię ze spodniami bądź skórzaną spódnicą. Cieszymy się z ostatków. A gdy cały magiczny czas się kończy, nie kupujemy, już nic więcej. Oczekujemy wiosennej kolekcji, a zimowych ubrań mamy, już dość. To dzieje się co roku, im bardziej chcemy być z dala od mody tym, bardziej jesteśmy jej bliżsi, nie zdając sobie z tego sprawy.

Tym właśnie jest modą, to propozycja kolorów, które dominują w danej porze roku skomponowane w konkretne ubrania.


Styl

Każdy z nas potrafi kupować i może kupić sobie same markowe rzeczy założyć je i uważać, że jest modny i wygląda dobrze.

Pomimo, że świat kreuję wizerunek, w którym to osoba moda to ta, która ma wszystkie najnowsze kolekcje, jest oczywiście fikcją. Można mieć jedna drogą rzecz, w której wyglądamy dobrze, w połączeniu z mniej znamy produktem. Moda to nie ubranie wszystkiego, co jest na czasie, to nie noszenie wszystkiego, co nam za oferują projektanci, to jest tylko drobna sugestia z ich strony, chcą pokazać swoją wizję, tak jak my pokazuję swoje umiejętności. Przykładem może być pisanie wierszy. Moda to styl. Jeżeli znasz i akceptujesz, swój wygląd możesz wiele.

Będziesz umiał dobrać odpowiednie spodnie do swoje sylwetki, możesz podkreślić najlepsze miejsce oraz ukryć mankamenty, które chcesz ukryć. Nie jesteśmy idealni, nie możemy podążać za trendem, który często jest mylony z modą, każdy jest inny, ma inny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, nie w każdym kolorze będzie nam dobrze tak samo, jak w nie każdej sukience. Nie podążaj ślepo za kolorem, który, jest aktualnie na czasie. Nie możesz zakładać zbyt luźnych ubrań, jedynie, dlatego że panuje na to trend, a wyglądasz w ich koszmarnie. Moda to więc styl, to wiedza, którą zdobywamy o sobie. Odpowiednia wiedza oraz samo akceptacja naszego wyglądu pomoże ci w tym, abyś wyglądał i czuł się dobrze. Trzeba umieć oddzielać tren od mody. Nie wszystko to, co jest pokazane w gazetach czy na pokazach mody będzie idealnie wpisywało się do twojego wyglądu, ale nie oznacza to wcale, że jesteś nie mody.

Modna osoba to ta, która umie korzystać ze zdobytej wiedzy, i nie zakłada wszystkiego to, co jest proponowane, to człowiek, który wie jak dobrać ubranie do siebie, to nie my mamy przypasować się do ubrań, ale ubrania do nas.

Zdjęcia

Spójrz, powstał trend na to, aby robić zdjęcia z konkretnymi produktami, które mają niby świadczyć o tym, że jesteś na czasie. Znam, wiele osób, kupują gazety tylko po to, aby zrobić sobie z nią zdjęcie i w ogóle nie interesuje ich jej treść.

Tak samo z innymi rzeczami, kupują książki znanych projektantów tylko po to, aby pokazać, że znają ich nazwiska, chcą wypromować siebie oraz pokazać jak to bardzo znają się na modzie. To nie wypowiedziane słowa uczynią z ciebie znawcę, ale to jak to tego podchodzisz. Nie można kreować swojego wizerunku na czyimś. Ludzie, którzy osiągnęli w tej kategorii sukces, nie robili sobie setki zdjęć z produktami, o których nie mają zielonego pojęcia. Kupienie kawy na wynos z modnym logiem czy kremu ze znaną marką nie czynią z ciebie osoby, która zna się na modzie wręcz przeciwnie, powielasz coś, co ktoś wymyślił i brak tobie pomysłu na siebie samego. To, co zostało już wykreowane, stawiasz za wzór luksusu, który jest ci w ogóle, nie znamy.

To nie produkty, ale wiedza oraz umiejętność łączenia faktów, uczyni z ciebie osobę, która zna się na modzie.

Więc czym jest moda???? 

Czymś więcej niż noszeniem ubrań. To wiedza, dzięki której możesz dobrze czuć się we własnej skórze. Pozwala na adekwatne ubranie do konkretnej sytuacji.

Możemy czuć się dobrze, w tym, co wybierzemy, wystarczy poznać tylko siebie, nie odrzucaj wszystkiego, mówiąc, że nie interesujesz się tym tematem, bo jest on wszędzie. Tylko umiejętnie z niego korzystaj, nie musisz być milionerem, aby wyglądać jak milion dolarów. To nie pieniądze a ty sam kształtujesz, to jak wyglądasz oraz jak postrzegają cię inni. Najtrudniej jest zaakceptować siebie. Odrzucaj więc fikcję, która jest oferowana, to nie trendy decydują, a Ty sam, jeżeli masz świadomość swojego wyglądu. Nie zakładaj rzeczy, które cię nie wyrażają. Ubierz się w taki sposób, by wyglądać oraz czuć się dobrze. A przede wszystkim trend jest na chwilę, to co jest teraz na czołówkach wszystkich gazet, minie w mieniu oka a ty i twój styl pozostanie, jeżeli masz wczucie, nie dasz się ubrać, w coś, co w ogóle do ciebie nie pasuje. Moda nie jest więc tym, czym myślą wszyscy, że jest to trend, który jest aktualnie na czasie. Ona pozwala ci na coś więcej na wyraźne siebie oraz pokazaniu swoje wiedzy.

Moda nie oznacza noszenia samych markowych produktów to swojego rodzaju sztuka, w której nie liczni się tylko odnajdują. Pamiętaj ubranie, nabiera znaczenie tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś je założy nie odwrotnie.

Opublikowane przez romanticsugar94

Podróżowanie to nie tylko zwiedzanie dalekich, nieznanych miejsc. To umiejętności odnalezie czegoś nowego w miejscu w którym juz byłeś, za każdym razem na nowo🌸💕💮❤️

9 myśli w temacie “Czym jest moda???

  1. Bardzo fajny tekst, który się przyjemnie czyta.Nie jestem pewien czy wszystko mi wyjaśnił, jeśli chodzi o modę, ale na pewno odpowiedział na niektóre pytania. Zauważmy przy okazji, że moda dotyczy nie tylko sposobu naszego ubierania ale na przykład sposobu spędzania wakacji, mamy modne wakacyjne kraje jak Egipt, Chorwacja, mamy modne powiedzenia w języku jak na przykład „sztos” i „ello”, mamy modne zabiegi kosmetyczne SPA, mamy również modną w danym czasie muzykę, modne książki i pisarzy. Wynika z tego, że moda działa na nas bardziej niż sobie to uświadamiamy. Pozdrawiam serdecznie.

    Polubione przez 2 ludzi

    1. Tak dokładne o to chodziło mi w tym tekście 🙂 aby nie ograniczać tego słowa jedynie do tego jka większość z nas je postrzega, wrzucamy mode do kategorii trendu, co nie oznacza tego samego 🙂 im bardziej udajemy, że nas to nie dotyczy w tym większym błędzie jestemy 🙂

      Polubione przez 3 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: