Spacer po Warszawie 💋💙💙

Sztuka to odkrywanie wciąż tego samego miejsca na nowo i umiejętność zachwycenia się za każdym razem tym samym widokiem, a jednak zupełnie innym.

Mieszkanie w danym miejscu daje nam niezwykła moc!!! Możemy codziennie zmieniać trasę jadą do pracy lub po prostu do sklepu tylko po to, aby odwiedzać nasze ulubione miejsca i mieć możliwość odnalezienia za każdym razem nowego oblicza tegoż właśnie miejsca. Często zapominamy o tym i koncentrujemy swoją całą uwagę na przykład na słuchaniu muzyki bądź gapieniu się bez celowo w telefon. Twierdzimy, że widok jest nam zupełnie, znamy i nic Nas nie może zaskoczyć, jesteśmy w wielkim błędzie, a kiedy zdamy sobie z tego sprawę, stracimy naprawdę wiele niesamowitych widoków. Nie istnieje nic bardziej zgubnego dla człowieka jak brak zainteresowania otaczającym go światem oraz wpadniecie w rutynę.

Doskonale pamiętam, jak chciałam wyjechać ze swojego miejsca zamieszkania, aby mieszkać w wielkim mieście, uważałam, że będę mieć więcej możliwości oraz o wiele ciekawsze okolice na to, aby iść na spacer, na rower czy też wyjść ze znajomymi. Byłam więc bardzo ograniczonym człowiek na piękno, które wokół mnie było. Chciałam odkrywać nowe rzeczy jednoczenie nie potrafiąc odnaleźć ich wokół siebie….

Niestety życie dorosłego człowiek bywa dość trudne i nie potrafimy oddzielić życia prywatnego od życia zawodowego. Wyjeżdżamy i zatracamy się w pracy.

Żyjemy w mieście, o którym nic nie wiemy – jedynie tylko rozkład przystanków i jak dostać się z punktu a do punktu b. Potem znów wyjeźdźmy i tak zwane koło się toczy.

Nie znamy ani nie doceniamy miejsc, w których aktualnie mieszkamy. Nie zwiedzamy ich ani nie dostrzegamy wielkiego potencjału. Marzymy o podróżach w nie znane, a nie potrafimy,

zachwyć się tym, co dzieje się wokół Nas…..

.

Nie znajdziemy w Naszym Życiu szczęścia, dopóki nie docenimy tego, co mamy. Nie będziesz, umieć zachwyć, się Rzymem czy też Paryżem, jeżeli nie potrafisz odnaleźć wokół siebie pięknych miejsc. Podróż nie polega na zrobieniu sobie ,,selfie” oraz zdjęć z najbardziej znaną budowlą w danym mieście a znalezieniu w tym miejscu czegoś nowego, jakieś wąskiej uliczki, która prowadzi do pięknych starych kamienic.

Podróżowanie to coś więcej niż kupienie biletu i zrobieniu zdjęcia to dojrzałe postrzeganie świata ze swojej perspektywy.

Tylko człowiek, który akceptuje siebie oraz wie co w życiu jest ważne będzie umieć odnaleźć się w każdym miejscu na świecie i zachwyci się widokiem ze swojego okna.

Co warto więc robić? Wybrać parę tras, aby umieć zauważać różnice. Nie być aroganckim na to, gdzie się mieszka, nawet jeżeli byłeś już trzy razy na Starym Mieście w Warszawie to i tak nie wdziałeś wszystkiego, a marnujesz czas, jaki masz na widoki, które każdy zna. Mając wolną chwilę, warto wybrać się tam, gdzie już byłeś, ale znaleźć inną drogę i zobaczyć stare na nowo.

Opublikowane przez romanticsugar94

Podróżowanie to nie tylko zwiedzanie dalekich, nieznanych miejsc. To umiejętności odnalezie czegoś nowego w miejscu w którym juz byłeś, za każdym razem na nowo🌸💕💮❤️

10 myśli w temacie “Spacer po Warszawie 💋💙💙

  1. To prawda w dzisiejszym świecie liczą się fotki na fejsie, nie potrafimy się zatrzymać i przeżywać chwil, które obecnie trwają. Czasem warto odłożyć aparat i spojrzeć przed siebie. Pozdrawiam 🙂🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: