Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Sorrento! Łaźnie królowej Joanny oraz ruiny rzymskiej willi!

Łaźnie królowej Joanny, czyli  Bagni della Regina Giovann,  to niezwykle urzekająca zatoczka o okrągłym kształcie! 

Całości otacza pierścień wysokich skał wapiennych, a połączenie z otwartym morzem zapewnia naturalny tunel po wschodnie stronie. 

Jest to wspaniałe miejsce, na ochłodnę podczas upalnych dni! Warto podkreślić fakt, że jest to tzw.: dzikie miejsce, nie ma tam żadnych ratowników. Kamienie są naprawdę ostre a wodą w morzu, cóż nie należy do najcieplejszych! To klimatyczne miejsce jest nie wielkie, i dość oblegane. Jeśli chcemy poobcować z naturą, należy wyruszyć z samego rana! Moja uwaga, wchodząc do wody, trzeba uważać na ostre i śliskie kamienie. Woda jest przejrzysta i czysta! Ale może być to zgubne, ponieważ widząc dno, wydaję się, że jest tam płytko! A to duży błąd, jeśli nie umiemy pływać, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest tam głęboko. Dodatkowo napływające skutery oraz łodzie, pod wejście łaźni, tworzą ostre fale.  

Po kąpieli warto udać się nie co wyżej!

Bezpośrednio nad zatoczką znajdują się pozostałości po wzniesionej na skale nadmorskiej willi (Villa Pollio Felice) z czasów rzymskich. Pomimo że zachowały się jedynie fundamenty, to widok na morze jest obłędny! 

Schodząc w dół, znajdują się kamieniste plaże, również licznie odwiedzane! Ale cóż te widoki! Żal nie skorzystać z takiej okazji, aby choć na chwile popływać w morzu!

Opublikowane przez romanticsugar94

Podróżowanie to nie tylko zwiedzanie dalekich, nieznanych miejsc. To umiejętności odnalezie czegoś nowego w miejscu w którym juz byłeś, za każdym razem na nowo🌸💕💮❤️

6 myśli w temacie “Sorrento! Łaźnie królowej Joanny oraz ruiny rzymskiej willi!

  1. Widoki obłędne 😉 W sumie gdybym był bogaty zamieszkałbym w jednej z niebieskich stref albo nawet bym podróżował pomiędzy 2+.
    Pa 😉

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: